|
|
| Brand Name: | RUYA |
| Model Number: | 2DT495-C |
| MOQ: | 1 set |
| Price: | negotiable |
| Delivery Time: | 3-4 months |
| Payment Terms: | T/T |
The 2DT495-C dual-axis rotating platform is a dual-axis automatic frame multi-functional simulation test equipment. It features test functions including position and speed measurement, designed to meet the functional testing and experimental requirements of inertial systems and inertial components. The system offers excellent dynamic characteristics with high-precision positioning capability, stable speed performance, and minimal waveform distortion.
| Specification | Details |
|---|---|
| Load Weight | 20Kg |
| Maximum Size of Test Piece | 220mm * 220mm * 280mm |
| Rotary Accuracy Of Dual-Axis | ±3″ |
| Perpendicularity Of Dual-Axis | ±3″ |
| Intersection Of Dual-Axis | Ф0.5mm diameter ball |
| Positioning Error Of Angular Position | ±5″ |
| Positioning Repeatability Of Angular Position | ±2″ |
| Rate Range | Inner frame: 0.01°/s ~ 200°/s Outer frame: 0.01°/s ~ 200°/s |
| Rate Accuracy | ω ≤ 1°/s: 2*10⁻³ (1° average) 1°/s ≤ ω < 10°/s: 2*10⁻⁴ (10° average) ω ≥ 10°/s: 2*10⁻⁵ (360° average) |
| Maximum Angular Acceleration | Inner frame: ≥100°/s² Outer frame: ≥50°/s² |
| User Slip Ring | Customizable |
|
| Brand Name: | RUYA |
| Model Number: | 2DT495-C |
| MOQ: | 1 set |
| Price: | negotiable |
| Packaging Details: | wooden box |
| Payment Terms: | T/T |
The 2DT495-C dual-axis rotating platform is a dual-axis automatic frame multi-functional simulation test equipment. It features test functions including position and speed measurement, designed to meet the functional testing and experimental requirements of inertial systems and inertial components. The system offers excellent dynamic characteristics with high-precision positioning capability, stable speed performance, and minimal waveform distortion.
| Specification | Details |
|---|---|
| Load Weight | 20Kg |
| Maximum Size of Test Piece | 220mm * 220mm * 280mm |
| Rotary Accuracy Of Dual-Axis | ±3″ |
| Perpendicularity Of Dual-Axis | ±3″ |
| Intersection Of Dual-Axis | Ф0.5mm diameter ball |
| Positioning Error Of Angular Position | ±5″ |
| Positioning Repeatability Of Angular Position | ±2″ |
| Rate Range | Inner frame: 0.01°/s ~ 200°/s Outer frame: 0.01°/s ~ 200°/s |
| Rate Accuracy | ω ≤ 1°/s: 2*10⁻³ (1° average) 1°/s ≤ ω < 10°/s: 2*10⁻⁴ (10° average) ω ≥ 10°/s: 2*10⁻⁵ (360° average) |
| Maximum Angular Acceleration | Inner frame: ≥100°/s² Outer frame: ≥50°/s² |
| User Slip Ring | Customizable |