| Brand Name: | RUYA |
| Model Number: | 2ST580-A |
| MOQ: | 1 set |
| Price: | negotiable |
| Delivery Time: | 3-4 months |
| Payment Terms: | T/T |
The 2ST580-A dual-axis manual digital display position turntable is a precision measurement and positioning device featuring two independently rotatable axes. This system allows manual operation of azimuth and pitch to specific angles, with corresponding angular positions displayed by independent digital display circuits that operate without mutual interference.
| Specification | Value |
|---|---|
| Load Weight | 40Kg |
| Table Diameter | Ф580mm |
| Table Flatness | 0.02mm |
| Table Runout | 0.02mm |
| Rotary Accuracy Of Dual-Axis | ±3″ |
| Perpendicularity Of Dual-Axis | ±3″ |
| Intersection Of Dual-Axis | Ф0.5mm diameter ball |
| Positioning Error Of Angular Position | Outer frame: ±5″ Inner frame: ±5″ |
| Positioning Repeatability Of Angular Position | ±2″ |
| Angle Rotary Range | Inner frame: Continuous rotation Outer frame: ±90° |
| Display Mode | Degree: 0.0000-359.9999° Degrees, minutes and seconds: 0°0′0″-359°59′59″ Radian: 0.0000-6.2832 |
| Display Resolution | 0.0001° |
| Brand Name: | RUYA |
| Model Number: | 2ST580-A |
| MOQ: | 1 set |
| Price: | negotiable |
| Packaging Details: | wooden box |
| Payment Terms: | T/T |
The 2ST580-A dual-axis manual digital display position turntable is a precision measurement and positioning device featuring two independently rotatable axes. This system allows manual operation of azimuth and pitch to specific angles, with corresponding angular positions displayed by independent digital display circuits that operate without mutual interference.
| Specification | Value |
|---|---|
| Load Weight | 40Kg |
| Table Diameter | Ф580mm |
| Table Flatness | 0.02mm |
| Table Runout | 0.02mm |
| Rotary Accuracy Of Dual-Axis | ±3″ |
| Perpendicularity Of Dual-Axis | ±3″ |
| Intersection Of Dual-Axis | Ф0.5mm diameter ball |
| Positioning Error Of Angular Position | Outer frame: ±5″ Inner frame: ±5″ |
| Positioning Repeatability Of Angular Position | ±2″ |
| Angle Rotary Range | Inner frame: Continuous rotation Outer frame: ±90° |
| Display Mode | Degree: 0.0000-359.9999° Degrees, minutes and seconds: 0°0′0″-359°59′59″ Radian: 0.0000-6.2832 |
| Display Resolution | 0.0001° |