| Brand Name: | RUYA |
| Model Number: | 2ST580-AH |
| MOQ: | 1 set |
| Price: | negotiable |
| Delivery Time: | 3-4 months |
| Payment Terms: | T/T |
The 2ST580-AH dual-axis manual digital display position turntable with lift is designed for static attitude simulation of the two degrees of freedom of the inner and outer rings of test pieces, either individually or simultaneously. This precision instrument is also suitable for detecting angle output accuracy and calibration of test piece components.
| Specification | Value |
|---|---|
| Load Weight | 40Kg |
| Table Diameter | Ф580mm |
| Table Flatness | 0.02mm |
| Table Runout | 0.02mm |
| Rotary Accuracy Of Dual-Axis | ±3″ |
| Perpendicularity Of Dual-Axis | ±3″ |
| Intersection Of Dual-Axis | Ф0.5mm diameter ball |
| Positioning Error Of Angular Position | Outer frame: ±5″ Inner frame: ±5″ |
| Positioning Repeatability Of Angular Position | ±2″ |
| Angle Rotary Range | Inner frame: Continuous rotation Outer frame: ±90° |
| Display Mode | Degree: 0.0000-359.9999° Degrees, minutes and seconds: 0°0′0″-359°59′59″ Radian: 0.0000-6.2832 |
| Display Resolution | 0.0001° |
| Lift Range | 200mm |
| Brand Name: | RUYA |
| Model Number: | 2ST580-AH |
| MOQ: | 1 set |
| Price: | negotiable |
| Packaging Details: | wooden box |
| Payment Terms: | T/T |
The 2ST580-AH dual-axis manual digital display position turntable with lift is designed for static attitude simulation of the two degrees of freedom of the inner and outer rings of test pieces, either individually or simultaneously. This precision instrument is also suitable for detecting angle output accuracy and calibration of test piece components.
| Specification | Value |
|---|---|
| Load Weight | 40Kg |
| Table Diameter | Ф580mm |
| Table Flatness | 0.02mm |
| Table Runout | 0.02mm |
| Rotary Accuracy Of Dual-Axis | ±3″ |
| Perpendicularity Of Dual-Axis | ±3″ |
| Intersection Of Dual-Axis | Ф0.5mm diameter ball |
| Positioning Error Of Angular Position | Outer frame: ±5″ Inner frame: ±5″ |
| Positioning Repeatability Of Angular Position | ±2″ |
| Angle Rotary Range | Inner frame: Continuous rotation Outer frame: ±90° |
| Display Mode | Degree: 0.0000-359.9999° Degrees, minutes and seconds: 0°0′0″-359°59′59″ Radian: 0.0000-6.2832 |
| Display Resolution | 0.0001° |
| Lift Range | 200mm |