| Brand Name: | RUYA |
| MOQ: | 1 set |
| Price: | negotiable |
| Delivery Time: | 3 months |
| Payment Terms: | T/T |
The dual-axis electric turntable features two degrees of motion freedom in azimuth axis (X) and pitch axis (Y). This tabletop two-dimensional precision testing equipment is primarily used for testing and calibration of position, rate, swing, and other functions of inertial devices and components.
| Specification | Details |
|---|---|
| Load Weight | 20Kg |
| Table Diameter | Ф450mm |
| Table Flatness | 0.02mm |
| Table Runout | 0.02mm |
| Rotary Accuracy Of Dual-Axis | ±2″ |
| Perpendicularity Of Dual-Axis | ±2″ |
| Intersection Of Dual-Axis | Ф0.5mm diameter ball |
| Positioning Error Of Angular Position | Outer frame: ±2″ Inner frame: ±2″ |
| Positioning Repeatability Of Angular Position | ±2″ |
| Rate Range | Inner frame: 0.01°/s ~ 1000°/s Outer frame: 0.01°/s ~ 500°/s |
| Rate Accuracy | ω ≤ 1°/s: 2*10⁻³ (1° average) 1°/s ≤ ω < 10°/s: 2*10⁻⁴ (10° average) ω ≥ 10°/s: 2*10⁻⁵ (360° average) |
| Maximum Angular Acceleration | Inner frame: ≥500°/s² Outer frame: ≥200°/s² |
| User Slip Ring | Customizable |
| Weight | ≤200Kg |
| Brand Name: | RUYA |
| MOQ: | 1 set |
| Price: | negotiable |
| Packaging Details: | wooden box |
| Payment Terms: | T/T |
The dual-axis electric turntable features two degrees of motion freedom in azimuth axis (X) and pitch axis (Y). This tabletop two-dimensional precision testing equipment is primarily used for testing and calibration of position, rate, swing, and other functions of inertial devices and components.
| Specification | Details |
|---|---|
| Load Weight | 20Kg |
| Table Diameter | Ф450mm |
| Table Flatness | 0.02mm |
| Table Runout | 0.02mm |
| Rotary Accuracy Of Dual-Axis | ±2″ |
| Perpendicularity Of Dual-Axis | ±2″ |
| Intersection Of Dual-Axis | Ф0.5mm diameter ball |
| Positioning Error Of Angular Position | Outer frame: ±2″ Inner frame: ±2″ |
| Positioning Repeatability Of Angular Position | ±2″ |
| Rate Range | Inner frame: 0.01°/s ~ 1000°/s Outer frame: 0.01°/s ~ 500°/s |
| Rate Accuracy | ω ≤ 1°/s: 2*10⁻³ (1° average) 1°/s ≤ ω < 10°/s: 2*10⁻⁴ (10° average) ω ≥ 10°/s: 2*10⁻⁵ (360° average) |
| Maximum Angular Acceleration | Inner frame: ≥500°/s² Outer frame: ≥200°/s² |
| User Slip Ring | Customizable |
| Weight | ≤200Kg |