|
|
| Brand Name: | RUYA |
| Model Number: | 2DT650GZ-B |
| MOQ: | 1 set |
| Price: | negotiable |
| Delivery Time: | 3-4 months |
| Payment Terms: | T/T |
The 2DT650GZ-B optoelectronic device consists of a mechanical platform and a control box connected via cables. The control box features an RS422 communication interface for host computer communication.
The mechanical platform employs an up-and-down vertical structure with the pitch axis component in the upper section and the azimuth axis component in the lower section. The control box integrates circuit modules for angle resolution, motor drive, power conversion, and serial communication.
| Specification | Value |
|---|---|
| Load Weight | 100Kg |
| Table Diameter | Ф650mm |
| Table Flatness | 0.02mm |
| Table Runout | 0.02mm |
| Rotary Accuracy Of Dual-Axis | ±3″ |
| Perpendicularity Of Dual-Axis | ±3″ |
| Intersection Of Dual-Axis | Ф0.5mm diameter ball |
| Positioning Error Of Angular Position | Outer frame: ±5″ Inner frame: ±5″ |
| Positioning Repeatability Of Angular Position | ±2″ |
| Rate Range | Inner frame: 0.001°/s~100°/s Outer frame: 0.001°/s~100°/s |
| Angle Rotary Range | Outer frame: Continuous rotation Inner frame: ±90° |
| Rate Accuracy | ω≤1°/s: 2×10⁻³ (1° average) 1°/s≤ω<10°/s: 2×10⁻⁴ (10° average) ω≥10°/s: 2×10⁻⁵ (360° average) |
| Maximum Angular Acceleration | Inner frame: ≥30°/s² Outer frame: ≥30°/s² |
|
|
| Brand Name: | RUYA |
| Model Number: | 2DT650GZ-B |
| MOQ: | 1 set |
| Price: | negotiable |
| Packaging Details: | wooden box |
| Payment Terms: | T/T |
The 2DT650GZ-B optoelectronic device consists of a mechanical platform and a control box connected via cables. The control box features an RS422 communication interface for host computer communication.
The mechanical platform employs an up-and-down vertical structure with the pitch axis component in the upper section and the azimuth axis component in the lower section. The control box integrates circuit modules for angle resolution, motor drive, power conversion, and serial communication.
| Specification | Value |
|---|---|
| Load Weight | 100Kg |
| Table Diameter | Ф650mm |
| Table Flatness | 0.02mm |
| Table Runout | 0.02mm |
| Rotary Accuracy Of Dual-Axis | ±3″ |
| Perpendicularity Of Dual-Axis | ±3″ |
| Intersection Of Dual-Axis | Ф0.5mm diameter ball |
| Positioning Error Of Angular Position | Outer frame: ±5″ Inner frame: ±5″ |
| Positioning Repeatability Of Angular Position | ±2″ |
| Rate Range | Inner frame: 0.001°/s~100°/s Outer frame: 0.001°/s~100°/s |
| Angle Rotary Range | Outer frame: Continuous rotation Inner frame: ±90° |
| Rate Accuracy | ω≤1°/s: 2×10⁻³ (1° average) 1°/s≤ω<10°/s: 2×10⁻⁴ (10° average) ω≥10°/s: 2×10⁻⁵ (360° average) |
| Maximum Angular Acceleration | Inner frame: ≥30°/s² Outer frame: ≥30°/s² |