|
|
| Brand Name: | RUYA |
| Model Number: | 2DT600GZ |
| MOQ: | 1 set |
| Price: | negotiable |
| Delivery Time: | 3-4 months |
| Payment Terms: | T/T |
The 2DT600GZ Dual-axis Tracking Inertial Navigation Test Turntable features two degrees of freedom of movement in the azimuth axis (X) and pitch axis (Y). This tabletop two-dimensional precision testing equipment is primarily used for testing the position, speed swing, tracking, and other functions of precision components and assemblies.
| Specification | Details |
|---|---|
| Load Weight | 50Kg |
| Table Diameter | Ф600mm |
| Table Flatness | 0.02mm |
| Table Runout | 0.02mm |
| Rotary Accuracy Of Dual-Axis | ±3″ |
| Perpendicularity Of Dual-Axis | ±3″ |
| Intersection Of Dual-Axis | Ф0.5mm diameter ball |
| Positioning Error Of Angular Position | Outer frame: ±3″ Inner frame: ±2″ |
| Positioning Repeatability Of Angular Position | ±2″ |
| Rate Range | Inner frame: 0.001°/s ~ 15°/s Outer frame: 0.001°/s ~ 15°/s |
| Angle Rotary Range | Outer frame: ±90° Inner frame: ±170° |
| Rate Accuracy | ω ≤ 1°/s: 2×10⁻³ (1° average) 1°/s ≤ ω < 10°/s: 2×10⁻⁴ (10° average) ω ≥ 10°/s: 2×10⁻⁵ (360° average) |
| Maximum Angular Acceleration | Inner frame: ≥30°/s² Outer frame: ≥30°/s² |
|
|
| Brand Name: | RUYA |
| Model Number: | 2DT600GZ |
| MOQ: | 1 set |
| Price: | negotiable |
| Packaging Details: | wooden box |
| Payment Terms: | T/T |
The 2DT600GZ Dual-axis Tracking Inertial Navigation Test Turntable features two degrees of freedom of movement in the azimuth axis (X) and pitch axis (Y). This tabletop two-dimensional precision testing equipment is primarily used for testing the position, speed swing, tracking, and other functions of precision components and assemblies.
| Specification | Details |
|---|---|
| Load Weight | 50Kg |
| Table Diameter | Ф600mm |
| Table Flatness | 0.02mm |
| Table Runout | 0.02mm |
| Rotary Accuracy Of Dual-Axis | ±3″ |
| Perpendicularity Of Dual-Axis | ±3″ |
| Intersection Of Dual-Axis | Ф0.5mm diameter ball |
| Positioning Error Of Angular Position | Outer frame: ±3″ Inner frame: ±2″ |
| Positioning Repeatability Of Angular Position | ±2″ |
| Rate Range | Inner frame: 0.001°/s ~ 15°/s Outer frame: 0.001°/s ~ 15°/s |
| Angle Rotary Range | Outer frame: ±90° Inner frame: ±170° |
| Rate Accuracy | ω ≤ 1°/s: 2×10⁻³ (1° average) 1°/s ≤ ω < 10°/s: 2×10⁻⁴ (10° average) ω ≥ 10°/s: 2×10⁻⁵ (360° average) |
| Maximum Angular Acceleration | Inner frame: ≥30°/s² Outer frame: ≥30°/s² |