|
|
| Brand Name: | RUYA |
| Model Number: | 2DT350-A |
| MOQ: | 1 set |
| Price: | negotiable |
| Delivery Time: | 3-4 months |
| Payment Terms: | T/T |
The dual-axis turntable consists of a mechanical table body and a measurement and control system. Featuring a U-T structure and precision mechanical shaft system, it provides position, rate, and low-frequency sinusoidal swing motion capabilities. This system delivers accurate horizontal and position benchmarks for the load being measured, offering single-axis and dual-axis positioning and rate benchmarks for static testing and calibration of inertial systems.
The turntable supports multi-position measurement and rate detection functions for inertial guidance applications, with an inertial navigation attitude test accuracy of 0.06°.
| Specification | Details |
|---|---|
| Load Weight | 20Kg |
| Table Diameter | Ф350mm |
| Table Flatness | 0.02mm |
| Table Runout | 0.02mm |
| Rotary Accuracy Of Dual-Axis | ±3″ |
| Perpendicularity Of Dual-Axis | ±3″ |
| Intersection Of Dual-Axis | Ф0.5mm diameter ball |
| Positioning Error Of Angular Position | Outer frame: ±3″ Inner frame: ±3″ |
| Positioning Repeatability Of Angular Position | ±2″ |
| Rate Range | Inner frame: 0.01°/s~200°/s Outer frame: 0.01°/s~100°/s |
| Rate Accuracy | ω≤1°/s: 2×10⁻³ (1° average) 1°/s≤ω<10°/s: 2×10⁻⁴ (10° average) ω≥10°/s: 2×10⁻⁵ (360° average) |
| Maximum Angular Acceleration | Inner frame: ≥100°/s² Outer frame: ≥80°/s² |
| User Slip Ring | Customizable |
| Weight | ≤150Kg |
|
| Brand Name: | RUYA |
| Model Number: | 2DT350-A |
| MOQ: | 1 set |
| Price: | negotiable |
| Packaging Details: | wooden box |
| Payment Terms: | T/T |
The dual-axis turntable consists of a mechanical table body and a measurement and control system. Featuring a U-T structure and precision mechanical shaft system, it provides position, rate, and low-frequency sinusoidal swing motion capabilities. This system delivers accurate horizontal and position benchmarks for the load being measured, offering single-axis and dual-axis positioning and rate benchmarks for static testing and calibration of inertial systems.
The turntable supports multi-position measurement and rate detection functions for inertial guidance applications, with an inertial navigation attitude test accuracy of 0.06°.
| Specification | Details |
|---|---|
| Load Weight | 20Kg |
| Table Diameter | Ф350mm |
| Table Flatness | 0.02mm |
| Table Runout | 0.02mm |
| Rotary Accuracy Of Dual-Axis | ±3″ |
| Perpendicularity Of Dual-Axis | ±3″ |
| Intersection Of Dual-Axis | Ф0.5mm diameter ball |
| Positioning Error Of Angular Position | Outer frame: ±3″ Inner frame: ±3″ |
| Positioning Repeatability Of Angular Position | ±2″ |
| Rate Range | Inner frame: 0.01°/s~200°/s Outer frame: 0.01°/s~100°/s |
| Rate Accuracy | ω≤1°/s: 2×10⁻³ (1° average) 1°/s≤ω<10°/s: 2×10⁻⁴ (10° average) ω≥10°/s: 2×10⁻⁵ (360° average) |
| Maximum Angular Acceleration | Inner frame: ≥100°/s² Outer frame: ≥80°/s² |
| User Slip Ring | Customizable |
| Weight | ≤150Kg |