|
|
| Brand Name: | RUYA |
| Model Number: | ST1000-D |
| MOQ: | 1 set |
| Price: | negotiable |
| Delivery Time: | 2-3 months |
| Payment Terms: | T/T |
High-precision rotary platform equipment is primarily used as an auxiliary inspection machine in the aerospace and CNC machining industries. It is designed to measure the shape and position deviations of disc shafts and ring components with exceptional accuracy.
| Specification | Value |
|---|---|
| Load Weight | 100Kg |
| Table Diameter | Ф400mm |
| Table Flatness | 0.025mm |
| Table Runout | 0.025mm |
| Rotation Mode | Manual |
| Braking Mode | Handbrake |
| Positioning Repeatability Of Angular Position | ±0.1° |
| Measuring Range | 0~360° |
| Equipped with triple rod dial indicator bracket | Supports dial indicators for testing |
|
| Brand Name: | RUYA |
| Model Number: | ST1000-D |
| MOQ: | 1 set |
| Price: | negotiable |
| Packaging Details: | wooden box |
| Payment Terms: | T/T |
High-precision rotary platform equipment is primarily used as an auxiliary inspection machine in the aerospace and CNC machining industries. It is designed to measure the shape and position deviations of disc shafts and ring components with exceptional accuracy.
| Specification | Value |
|---|---|
| Load Weight | 100Kg |
| Table Diameter | Ф400mm |
| Table Flatness | 0.025mm |
| Table Runout | 0.025mm |
| Rotation Mode | Manual |
| Braking Mode | Handbrake |
| Positioning Repeatability Of Angular Position | ±0.1° |
| Measuring Range | 0~360° |
| Equipped with triple rod dial indicator bracket | Supports dial indicators for testing |