| Brand Name: | RUYA |
| Model Number: | ST400-A |
| MOQ: | 1 set |
| Price: | negotiable |
| Delivery Time: | 2-3 months |
| Payment Terms: | T/T |
The ST400-A single-axis non-magnetic turntable is primarily designed for sensor calibration applications. This precision instrument is ideal for calibrating magnetic sensors, digital compasses, and similar measurement devices.
| Specification | Value |
|---|---|
| Load Weight | 10Kg |
| Table Diameter | Ф400mm |
| Table Flatness | 0.02mm |
| Table Runout | 0.02mm |
| Rotary Accuracy Of Axis | ±3″ |
| Positioning Error Of Angular Position | ±0.1° |
| Positioning Repeatability Of Angular Position | ±0.1° |
| Measuring Range | 0~360° |
| Brand Name: | RUYA |
| Model Number: | ST400-A |
| MOQ: | 1 set |
| Price: | negotiable |
| Packaging Details: | wooden box |
| Payment Terms: | T/T |
The ST400-A single-axis non-magnetic turntable is primarily designed for sensor calibration applications. This precision instrument is ideal for calibrating magnetic sensors, digital compasses, and similar measurement devices.
| Specification | Value |
|---|---|
| Load Weight | 10Kg |
| Table Diameter | Ф400mm |
| Table Flatness | 0.02mm |
| Table Runout | 0.02mm |
| Rotary Accuracy Of Axis | ±3″ |
| Positioning Error Of Angular Position | ±0.1° |
| Positioning Repeatability Of Angular Position | ±0.1° |
| Measuring Range | 0~360° |