| Brand Name: | RUYA |
| Model Number: | DT160-A |
| MOQ: | 1 set |
| Price: | negotiable |
| Delivery Time: | 2-3 months |
| Payment Terms: | T/T |
The DT160-A single-axis electric turntable is primarily designed for testing, production debugging, and maintenance calibration of resolver indexing errors. It serves angular position and rate functional testing applications with stable performance, reliable operation, and simple user interface. The equipment is also suitable for experimental testing of other inertial components and devices.
| Specification | Value |
|---|---|
| Load Weight | 30Kg |
| Table Diameter | Ф160mm |
| Table Flatness | 0.02mm |
| Table Runout | 0.02mm |
| Rotary Accuracy Of Axis | ±3″ |
| Positioning Error Of Angular Position | ±3″ |
| Positioning Repeatability Of Angular Position | ±2″ |
| Rate Range | ±0.0001°/s~±300°/s |
| Rate Resolution | 0.0001°/s |
| Rate Accuracy | ω≤1°/s: 2*10⁻³ (1° average) 1°/s≤ω<10°/s: 2*10⁻⁴ (10° average) ω≥10°/s: 2*10⁻⁵ (360° average) |
| Maximum Angular Acceleration | ≥50°/s² |
| User Slip Ring | Customizable |
| Brand Name: | RUYA |
| Model Number: | DT160-A |
| MOQ: | 1 set |
| Price: | negotiable |
| Packaging Details: | wooden box |
| Payment Terms: | T/T |
The DT160-A single-axis electric turntable is primarily designed for testing, production debugging, and maintenance calibration of resolver indexing errors. It serves angular position and rate functional testing applications with stable performance, reliable operation, and simple user interface. The equipment is also suitable for experimental testing of other inertial components and devices.
| Specification | Value |
|---|---|
| Load Weight | 30Kg |
| Table Diameter | Ф160mm |
| Table Flatness | 0.02mm |
| Table Runout | 0.02mm |
| Rotary Accuracy Of Axis | ±3″ |
| Positioning Error Of Angular Position | ±3″ |
| Positioning Repeatability Of Angular Position | ±2″ |
| Rate Range | ±0.0001°/s~±300°/s |
| Rate Resolution | 0.0001°/s |
| Rate Accuracy | ω≤1°/s: 2*10⁻³ (1° average) 1°/s≤ω<10°/s: 2*10⁻⁴ (10° average) ω≥10°/s: 2*10⁻⁵ (360° average) |
| Maximum Angular Acceleration | ≥50°/s² |
| User Slip Ring | Customizable |