| Brand Name: | RUYA |
| Model Number: | DT300-AS |
| MOQ: | 1 set |
| Price: | negotiable |
| Delivery Time: | 2-3 months |
| Payment Terms: | T/T |
Small electric turntables are designed for functional testing of precision components, including component velocity and position measurements.
Angular Position Function: Software sets target angular position, starting acceleration, and maximum speed to control turntable rotation to the target position.
Angular Rate Function: Software sets target rate and starting acceleration to control turntable operation at a constant rate.
| Specification | Value |
|---|---|
| Load Weight | 5Kg |
| Table Diameter | Ф300mm |
| Table Flatness | 0.02mm |
| Table Runout | 0.02mm |
| Rotary Accuracy Of Axis | ±3″ |
| Positioning Error Of Angular Position | ±3″ |
| Positioning Repeatability Of Angular Position | ±2″ |
| Rate Range | ±0.0001°/s~±500°/s |
| Rate Resolution | 0.0001°/s |
| Rate Accuracy | ω≤1°/s: 2*10⁻³ (1° average) 1°/s≤ω<10°/s: 2*10⁻⁴ (10° average) ω≥10°/s: 2*10⁻⁵ (360° average) |
| Maximum Angular Acceleration | ≥100°/s² |
| User Slip Ring | Customizable |
| Brand Name: | RUYA |
| Model Number: | DT300-AS |
| MOQ: | 1 set |
| Price: | negotiable |
| Packaging Details: | wooden box |
| Payment Terms: | T/T |
Small electric turntables are designed for functional testing of precision components, including component velocity and position measurements.
Angular Position Function: Software sets target angular position, starting acceleration, and maximum speed to control turntable rotation to the target position.
Angular Rate Function: Software sets target rate and starting acceleration to control turntable operation at a constant rate.
| Specification | Value |
|---|---|
| Load Weight | 5Kg |
| Table Diameter | Ф300mm |
| Table Flatness | 0.02mm |
| Table Runout | 0.02mm |
| Rotary Accuracy Of Axis | ±3″ |
| Positioning Error Of Angular Position | ±3″ |
| Positioning Repeatability Of Angular Position | ±2″ |
| Rate Range | ±0.0001°/s~±500°/s |
| Rate Resolution | 0.0001°/s |
| Rate Accuracy | ω≤1°/s: 2*10⁻³ (1° average) 1°/s≤ω<10°/s: 2*10⁻⁴ (10° average) ω≥10°/s: 2*10⁻⁵ (360° average) |
| Maximum Angular Acceleration | ≥100°/s² |
| User Slip Ring | Customizable |