|
|
| Brand Name: | RUYA |
| Model Number: | DT200-B |
| MOQ: | 1 set |
| Price: | negotiable |
| Delivery Time: | 2-3 months |
| Payment Terms: | T/T |
The DT200-B high-precision single-axis test turntable is designed to provide exceptional rotary reference during testing operations. This system features high precision, stable construction, adaptability to various load requirements, and automatic centering capabilities.
| Specification | Value |
|---|---|
| Load Weight | 10Kg |
| Table Diameter | Ф240mm |
| Table Flatness | 0.02mm |
| Table Runout | 0.02mm |
| Rotary Accuracy Of Axis | ±3″ |
| Positioning Error Of Angular Position | ±5″ |
| Positioning Repeatability Of Angular Position | ±5″ |
| Rate Range | ±0.0001°/s~±200°/s |
| Rate Resolution | 0.0001°/s |
| Rate Accuracy | ω≤1°/s: 2*10⁻³ (1° average) 1°/s≤ω<10°/s: 2*10⁻⁴ (10° average) ω≥10°/s: 2*10⁻⁵ (360° average) |
| Maximum Angular Acceleration | ≥100°/s² |
| Structure | For both horizontal and vertical use |
| User Slip Ring | Customizable |
|
| Brand Name: | RUYA |
| Model Number: | DT200-B |
| MOQ: | 1 set |
| Price: | negotiable |
| Packaging Details: | wooden box |
| Payment Terms: | T/T |
The DT200-B high-precision single-axis test turntable is designed to provide exceptional rotary reference during testing operations. This system features high precision, stable construction, adaptability to various load requirements, and automatic centering capabilities.
| Specification | Value |
|---|---|
| Load Weight | 10Kg |
| Table Diameter | Ф240mm |
| Table Flatness | 0.02mm |
| Table Runout | 0.02mm |
| Rotary Accuracy Of Axis | ±3″ |
| Positioning Error Of Angular Position | ±5″ |
| Positioning Repeatability Of Angular Position | ±5″ |
| Rate Range | ±0.0001°/s~±200°/s |
| Rate Resolution | 0.0001°/s |
| Rate Accuracy | ω≤1°/s: 2*10⁻³ (1° average) 1°/s≤ω<10°/s: 2*10⁻⁴ (10° average) ω≥10°/s: 2*10⁻⁵ (360° average) |
| Maximum Angular Acceleration | ≥100°/s² |
| Structure | For both horizontal and vertical use |
| User Slip Ring | Customizable |