| Brand Name: | RUYA |
| Model Number: | RYS7-720 |
| MOQ: | 1 pc |
| Price: | negotiable |
| Delivery Time: | 20-30 working days |
| Payment Terms: | T/T |
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Model | RYS7-720 |
| Accuracy | ±2″ |
| Angular Resolution | 0.36″ |
| Repeatability | 0.72″ |
| Electrical Allowed Rotary Speed | Maximum 400rpm |
| Physical Rotary Speed | Maximum 10000rpm |
| Output Mode | Analog quantity, equipped with circuit board to output angle data |
| Interface Form | Connector/wire |
| Interface Protocol | BISS_C / ENDAT / SPI / Customized |
| Diameter | 50-350mm |
| Thickness | 10-25mm; can be customized |
| Power Supply | 9~36VDC |
| Working Temperature | -50℃~+120℃ |
| Brand Name: | RUYA |
| Model Number: | RYS7-720 |
| MOQ: | 1 pc |
| Price: | negotiable |
| Packaging Details: | Wooden box |
| Payment Terms: | T/T |
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Model | RYS7-720 |
| Accuracy | ±2″ |
| Angular Resolution | 0.36″ |
| Repeatability | 0.72″ |
| Electrical Allowed Rotary Speed | Maximum 400rpm |
| Physical Rotary Speed | Maximum 10000rpm |
| Output Mode | Analog quantity, equipped with circuit board to output angle data |
| Interface Form | Connector/wire |
| Interface Protocol | BISS_C / ENDAT / SPI / Customized |
| Diameter | 50-350mm |
| Thickness | 10-25mm; can be customized |
| Power Supply | 9~36VDC |
| Working Temperature | -50℃~+120℃ |