|
|
| Brand Name: | RUYA |
| Model Number: | 3DT565-B |
| MOQ: | 1 set |
| Price: | negotiable |
| Delivery Time: | 3-4 months |
| Payment Terms: | T/T |
The 3DT565-B Three-axis Electric Turntable is a precision device capable of rotation on three independent axes (pitch, roll, and yaw). This advanced equipment finds extensive applications in aerospace, scientific research, and industrial automation fields where precise motion simulation and testing are required.
| Specification | Details |
|---|---|
| Load Weight | 30Kg |
| Maximum Size of Test Piece | 400mm * 400mm * 400mm |
| Rotary Accuracy of Three-Axis | ±3″ |
| Perpendicularity of Three-Axis | ±3″ |
| Intersection of Three-Axis | Ф0.5mm diameter ball |
| Positioning Error of Angular Position | ±5″ |
| Positioning Repeatability of Angular Position | ±2″ |
| Rate Range | Inner frame: 0.01°/s ~ 200°/s Middle frame: 0.01°/s ~ 200°/s Outer frame: 0.01°/s ~ 200°/s |
| Rate Accuracy | ω ≤ 1°/s: 2*10⁻³ (1° average) 1°/s ≤ ω < 10°/s: 2*10⁻⁴ (10° average) ω ≥ 10°/s: 2*10⁻⁵ (360° average) |
| Maximum Angular Acceleration | Inner frame: ≥100°/s² Middle frame: ≥100°/s² Outer frame: ≥50°/s² |
| User Slip Ring | Customizable |
|
| Brand Name: | RUYA |
| Model Number: | 3DT565-B |
| MOQ: | 1 set |
| Price: | negotiable |
| Packaging Details: | wooden box |
| Payment Terms: | T/T |
The 3DT565-B Three-axis Electric Turntable is a precision device capable of rotation on three independent axes (pitch, roll, and yaw). This advanced equipment finds extensive applications in aerospace, scientific research, and industrial automation fields where precise motion simulation and testing are required.
| Specification | Details |
|---|---|
| Load Weight | 30Kg |
| Maximum Size of Test Piece | 400mm * 400mm * 400mm |
| Rotary Accuracy of Three-Axis | ±3″ |
| Perpendicularity of Three-Axis | ±3″ |
| Intersection of Three-Axis | Ф0.5mm diameter ball |
| Positioning Error of Angular Position | ±5″ |
| Positioning Repeatability of Angular Position | ±2″ |
| Rate Range | Inner frame: 0.01°/s ~ 200°/s Middle frame: 0.01°/s ~ 200°/s Outer frame: 0.01°/s ~ 200°/s |
| Rate Accuracy | ω ≤ 1°/s: 2*10⁻³ (1° average) 1°/s ≤ ω < 10°/s: 2*10⁻⁴ (10° average) ω ≥ 10°/s: 2*10⁻⁵ (360° average) |
| Maximum Angular Acceleration | Inner frame: ≥100°/s² Middle frame: ≥100°/s² Outer frame: ≥50°/s² |
| User Slip Ring | Customizable |