|
|
| Brand Name: | RUYA |
| Model Number: | 3DT550WK |
| MOQ: | 1 set |
| Price: | negotiable |
| Delivery Time: | 3-4 months |
| Payment Terms: | T/T |
The 3FDT550WK three-axis temperature control turntable is a specialized testing equipment that integrates temperature control with precise rotation functions. This system is primarily designed for comprehensive performance testing of materials and products under extreme high or low temperature environmental conditions.
| Specification | Value |
|---|---|
| Load Weight | 40Kg |
| Table Diameter | Ф550mm |
| Table Flatness | 0.02mm |
| Table Runout | 0.02mm |
| Rotary Accuracy Of Three-Axis | ±3″ |
| Perpendicularity Of Three-Axis | ±3″ |
| Intersection Of Three-Axis | Ф0.5mm diameter ball |
| Positioning Error Of Angular Position | ±2″ |
| Positioning Repeatability Of Angular Position | ±2″ |
| Rate Range | Inner frame: 0.01°/s~500°/s Middle frame: 0.01°/s~200°/s Outer frame: 0.01°/s~100°/s |
| Rate Accuracy | ω≤1°/s: 2*10⁻³ (1° average) 1°/s≤ω<10°/s: 2*10⁻⁴ (10° average) ω≥10°/s: 2*10⁻⁵ (360° average) |
| Maximum Angular Acceleration | Inner frame: ≥100°/s² Middle frame: ≥100°/s² Outer frame: ≥100°/s² |
| User Slip Ring | Customizable |
| Temperature Range | -50°C~+120°C |
| Temperature Error | ±1°C |
| Temperature Fluctuation | ±1°C |
| Temperature Uniformity | ±2°C |
| Maximum Heating And Cooling Rate | ≥3°C/min |
| Dimensions Inside The Box | 600mm x 600mm x 620mm |
|
| Brand Name: | RUYA |
| Model Number: | 3DT550WK |
| MOQ: | 1 set |
| Price: | negotiable |
| Packaging Details: | wooden box |
| Payment Terms: | T/T |
The 3FDT550WK three-axis temperature control turntable is a specialized testing equipment that integrates temperature control with precise rotation functions. This system is primarily designed for comprehensive performance testing of materials and products under extreme high or low temperature environmental conditions.
| Specification | Value |
|---|---|
| Load Weight | 40Kg |
| Table Diameter | Ф550mm |
| Table Flatness | 0.02mm |
| Table Runout | 0.02mm |
| Rotary Accuracy Of Three-Axis | ±3″ |
| Perpendicularity Of Three-Axis | ±3″ |
| Intersection Of Three-Axis | Ф0.5mm diameter ball |
| Positioning Error Of Angular Position | ±2″ |
| Positioning Repeatability Of Angular Position | ±2″ |
| Rate Range | Inner frame: 0.01°/s~500°/s Middle frame: 0.01°/s~200°/s Outer frame: 0.01°/s~100°/s |
| Rate Accuracy | ω≤1°/s: 2*10⁻³ (1° average) 1°/s≤ω<10°/s: 2*10⁻⁴ (10° average) ω≥10°/s: 2*10⁻⁵ (360° average) |
| Maximum Angular Acceleration | Inner frame: ≥100°/s² Middle frame: ≥100°/s² Outer frame: ≥100°/s² |
| User Slip Ring | Customizable |
| Temperature Range | -50°C~+120°C |
| Temperature Error | ±1°C |
| Temperature Fluctuation | ±1°C |
| Temperature Uniformity | ±2°C |
| Maximum Heating And Cooling Rate | ≥3°C/min |
| Dimensions Inside The Box | 600mm x 600mm x 620mm |