|
|
| Brand Name: | RUYA |
| Model Number: | 2DT400WK |
| MOQ: | 1 set |
| Price: | negotiable |
| Delivery Time: | 3-4 months |
| Payment Terms: | T/T |
The 2DT400WK dual-axis temperature control turntable is a specialized precision equipment developed for research, testing, production debugging, and maintenance calibration of fiber optic gyroscopes and IMUs. This system is primarily used for rate and position function testing, featuring stable performance, reliable operation, simple operation, and cost-effectiveness. The equipment can also be utilized for experimental testing of other inertial components and devices.
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Load Weight | 30Kg |
| Table Diameter | Ф400mm |
| Table Flatness | 0.02mm |
| Table Runout | 0.02mm |
| Rotary Accuracy Of Dual-Axis | ±3″ |
| Perpendicularity Of Dual-Axis | ±3″ |
| Intersection Of Dual-Axis | Ф0.5mm diameter ball |
| Positioning Error Of Angular Position | Outer frame: ±3″ Inner frame: ±2″ |
| Positioning Repeatability Of Angular Position | ±2″ |
| Rate Range | Inner frame: 0.01°/s ~ 800°/s Outer frame: 0.01°/s ~ 200°/s |
| Rate Accuracy | ω ≤ 1°/s: 2×10⁻³ (1° average) 1°/s ≤ ω < 10°/s: 2×10⁻⁴ (10° average) ω ≥ 10°/s: 2×10⁻⁵ (360° average) |
| Maximum Angular Acceleration | Inner frame: ≥400°/s² Outer frame: ≥50°/s² |
| User Slip Ring | Customizable |
| Temperature Range | -55°C ~ +100°C |
| Temperature Error | ±1°C |
| Temperature Fluctuation | ±1°C |
| Temperature Uniformity | ±2°C |
| Maximum Heating And Cooling Rate | ≥3°C/min |
| Dimensions Inside The Box | 450mm × 450mm × 450mm |
|
| Brand Name: | RUYA |
| Model Number: | 2DT400WK |
| MOQ: | 1 set |
| Price: | negotiable |
| Packaging Details: | wooden box |
| Payment Terms: | T/T |
The 2DT400WK dual-axis temperature control turntable is a specialized precision equipment developed for research, testing, production debugging, and maintenance calibration of fiber optic gyroscopes and IMUs. This system is primarily used for rate and position function testing, featuring stable performance, reliable operation, simple operation, and cost-effectiveness. The equipment can also be utilized for experimental testing of other inertial components and devices.
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Load Weight | 30Kg |
| Table Diameter | Ф400mm |
| Table Flatness | 0.02mm |
| Table Runout | 0.02mm |
| Rotary Accuracy Of Dual-Axis | ±3″ |
| Perpendicularity Of Dual-Axis | ±3″ |
| Intersection Of Dual-Axis | Ф0.5mm diameter ball |
| Positioning Error Of Angular Position | Outer frame: ±3″ Inner frame: ±2″ |
| Positioning Repeatability Of Angular Position | ±2″ |
| Rate Range | Inner frame: 0.01°/s ~ 800°/s Outer frame: 0.01°/s ~ 200°/s |
| Rate Accuracy | ω ≤ 1°/s: 2×10⁻³ (1° average) 1°/s ≤ ω < 10°/s: 2×10⁻⁴ (10° average) ω ≥ 10°/s: 2×10⁻⁵ (360° average) |
| Maximum Angular Acceleration | Inner frame: ≥400°/s² Outer frame: ≥50°/s² |
| User Slip Ring | Customizable |
| Temperature Range | -55°C ~ +100°C |
| Temperature Error | ±1°C |
| Temperature Fluctuation | ±1°C |
| Temperature Uniformity | ±2°C |
| Maximum Heating And Cooling Rate | ≥3°C/min |
| Dimensions Inside The Box | 450mm × 450mm × 450mm |