| Brand Name: | RUYA |
| Model Number: | 3DT350-B |
| MOQ: | 1 set |
| Price: | negotiable |
| Delivery Time: | 3-4 months |
| Payment Terms: | T/T |
The 3DT350-B Three-axis Simulation Inertial Test Electric Turntable integrates azimuth, pitch, and roll axes to simulate full attitude motion of aircraft, satellites, and other equipment. This system is widely used for calibration and verification of inertial measurement units (IMU) and integrated navigation systems.
The open software interface supports customized motion trajectory programming, coupled with real-time data monitoring functions. This provides efficient and reliable solutions for device performance testing in complex environments, assisting in the development and optimization of high-precision equipment.
| Specification | Details |
|---|---|
| Load Weight | 15Kg |
| Maximum Size of Test Piece | 255mm × 255mm × 150mm |
| Rotary Accuracy of Three-Axis | ±5″ |
| Perpendicularity of Three-Axis | ±6″ |
| Intersection of Three-Axis | Ф0.5mm diameter ball |
| Positioning Error of Angular Position | ±8″ |
| Positioning Repeatability of Angular Position | ±8″ |
| Rate Range | Inner frame: 0.01°/s ~ 200°/s Middle frame: 0.01°/s ~ 100°/s Outer frame: 0.01°/s ~ 100°/s |
| Rate Accuracy | ω ≤ 1°/s: 2×10⁻³ (1° average) 1°/s ≤ ω < 10°/s: 2×10⁻⁴ (10° average) ω ≥ 10°/s: 2×10⁻⁵ (360° average) |
| Maximum Angular Acceleration | Inner frame: ≥100°/s² Middle frame: ≥100°/s² Outer frame: ≥50°/s² |
| User Slip Ring | Customizable |
| Table Body Dimensions | 654mm × 654mm × 600mm |
| Brand Name: | RUYA |
| Model Number: | 3DT350-B |
| MOQ: | 1 set |
| Price: | negotiable |
| Packaging Details: | wooden box |
| Payment Terms: | T/T |
The 3DT350-B Three-axis Simulation Inertial Test Electric Turntable integrates azimuth, pitch, and roll axes to simulate full attitude motion of aircraft, satellites, and other equipment. This system is widely used for calibration and verification of inertial measurement units (IMU) and integrated navigation systems.
The open software interface supports customized motion trajectory programming, coupled with real-time data monitoring functions. This provides efficient and reliable solutions for device performance testing in complex environments, assisting in the development and optimization of high-precision equipment.
| Specification | Details |
|---|---|
| Load Weight | 15Kg |
| Maximum Size of Test Piece | 255mm × 255mm × 150mm |
| Rotary Accuracy of Three-Axis | ±5″ |
| Perpendicularity of Three-Axis | ±6″ |
| Intersection of Three-Axis | Ф0.5mm diameter ball |
| Positioning Error of Angular Position | ±8″ |
| Positioning Repeatability of Angular Position | ±8″ |
| Rate Range | Inner frame: 0.01°/s ~ 200°/s Middle frame: 0.01°/s ~ 100°/s Outer frame: 0.01°/s ~ 100°/s |
| Rate Accuracy | ω ≤ 1°/s: 2×10⁻³ (1° average) 1°/s ≤ ω < 10°/s: 2×10⁻⁴ (10° average) ω ≥ 10°/s: 2×10⁻⁵ (360° average) |
| Maximum Angular Acceleration | Inner frame: ≥100°/s² Middle frame: ≥100°/s² Outer frame: ≥50°/s² |
| User Slip Ring | Customizable |
| Table Body Dimensions | 654mm × 654mm × 600mm |