|
|
| Brand Name: | RUYA |
| Model Number: | ZDFT-360A |
| MOQ: | 1 pc |
| Price: | negotiable |
| Delivery Time: | 20-30 working days |
| Payment Terms: | T/T |
The ZDFT-360A Program-controlled Automatic Multi-tooth Indexing Table consists of a multi-tooth indexing table and a set of segmented drum wheel reading systems, achieving the highest resolution of angle readings up to 0.1" on both fixed and movable reading sleeves. This system is suitable for measurement sites where continuous readings are required.
The program-controlled multi-tooth indexing table is operated by a computer-controlled stepper motor that manages the lifting and rotation of the upper tooth disc. This enables the multi-tooth indexing table to be controlled via programming for automated testing applications.
| Model | ZDFT-360A |
|---|---|
| Table diameter (mm) | Φ205 |
| Dimensions (mm) | 368*138*362 |
| Accuracy - Vertical use | 0.5" |
| Accuracy - Horizontal use | 1" |
| Angle Measuring Repeatability Accuracy | 0.2" |
| Load (kg) | 30 |
| Weight (kg) | 45 |
|
| Brand Name: | RUYA |
| Model Number: | ZDFT-360A |
| MOQ: | 1 pc |
| Price: | negotiable |
| Packaging Details: | wooden box |
| Payment Terms: | T/T |
The ZDFT-360A Program-controlled Automatic Multi-tooth Indexing Table consists of a multi-tooth indexing table and a set of segmented drum wheel reading systems, achieving the highest resolution of angle readings up to 0.1" on both fixed and movable reading sleeves. This system is suitable for measurement sites where continuous readings are required.
The program-controlled multi-tooth indexing table is operated by a computer-controlled stepper motor that manages the lifting and rotation of the upper tooth disc. This enables the multi-tooth indexing table to be controlled via programming for automated testing applications.
| Model | ZDFT-360A |
|---|---|
| Table diameter (mm) | Φ205 |
| Dimensions (mm) | 368*138*362 |
| Accuracy - Vertical use | 0.5" |
| Accuracy - Horizontal use | 1" |
| Angle Measuring Repeatability Accuracy | 0.2" |
| Load (kg) | 30 |
| Weight (kg) | 45 |